Organy Izby Rzemieślniczej
Zjazd delegatów Izby
Jest najwyższym organem Izby uprawnionym do podejmowania uchwał we wszystkich sprawach rzemiosła i jego organizacji na terenie działania Izby. Do właściwości Zjazdu należy m.in. ustalanie kierunków rozwoju rzemiosła i zrzeszonych organizacji, rozpatrywanie sprawozdań z działalności Izby, uchwalanie statutu i jego zmian, uchwalanie zasad gospodarki finansowej Izby, wybór członków Zarządu, w tym Prezesa Izby, Komisji Rewizyjnej i Odwoławczego Sądu Rzemieślniczego. Zjazdy odbywają się raz w roku. Wyjątkiem jest Nadzwyczajny Zjazd zwołany z ważnych powodów przez Zarząd w każdym czasie. Kadencja Organów Izby trwa 4 lata.
Zarząd
W okresach między Zjazdami Delegatów – Zarząd jest najważniejszym organem Izby uprawnionym do kierowania i reprezentowania Izby. Zarząd organizuje wykonanie zadań Izby poprzez podejmowanie wszelkich uchwał, decyzji i czynności nie zastrzeżonych w ustawie i w statucie do wyłącznej właściwości innych organów Izby. Do zakresu działania Zarządu należy m.in. nadzorowanie i kontrolowanie bieżącej działalności Izby, dbanie o interes i dobro Izby oraz organizacji w niej zrzeszonych, opracowanie planów finansowych, powoływanie i odwoływanie komisji czeladniczych i mistrzowskich. Kadencja Zarządu trwa 4 lata.
Komisja rewizyjna
Zadaniem Komisji Rewizyjnej jest kontrolowanie całokształtu działalności finansowej Izby, a w szczególności: okresowe badanie sprawozdań finansowych, badanie rocznych sprawozdań finansowych, składnie Zjazdowi sprawozdań ze swej działalności wraz z projektami zaleceń, przedstawianie Zjazdowi wniosków w przedmiocie udzielenia absolutorium Zarządowi Izby. Kadencja Komisji Rewizyjnej trwa 4 lata.
Odwoławczy sąd rzemieślniczy
Odwoławczy Sąd Rzemieślniczy rozpatruje odwołania od orzeczeń i postanowień sądów cechowych. Od orzeczenia lub postanowienia Odwoławczego Sądu Rzemieślniczego nie przysługują środki odwoławcze. Kadencja Sądu trwa 4 lata.